Hotell

Boutique Hotell Villa Margaretha on suurepärase asukohaga juugendstiilis butiikhotell. Viie minuti tee kaugusel asuvad ajalooliselt huvitavad paigad nagu raekoda, teater Vanemuine, Tartu Kõrgem Kunstikool, Mikkeli galerii, endine Karlova mõis jpt. Tartu linna pilti kujundavad hooned.

Margaretha maja on ehitatud ajavahemikus 1911–1919. Selle ehitas ärimees ja fotograaf Heinrich Riedel armastusega oma abikaasale Olga Natalia Margaretha Koit-Riedelile. Ajaloost on veel teada, et 1919. aastal saadeti siit viimsele teekonnale Vabadussõjas hukkunud väejuhi leitnant Julius Kuperjanovi põrm.

Villa Margaretha on romantilise õhustikuga kohtumispaik, natuke salapärane ja alati tagasikutsuv. Kodune puutreppide nagin on ajalukku jäänud, suured uksed sulguvad hääletult – öömajalisi ei tohiks siin miski häirida. Praegu on villa oma uues nooruses nauditav vaatamisväärsus Tartu linnas. Ta ei ole pelgalt väljastpoolt imetlemiseks, vaid on väärikas hotell oma suursuguste tubade, restorani ja kohvitoaga. Ta on värav Karlova linnaossa ja selle värava võti.

Selles edeva torni ja tuulelipuga juugendstiilis majas on seitseteist numbrituba, neist igaüks omanäoline, ainulaadne. Juugendi mõju ilmneb ka tubade mööblis, mida rõhutavad ajastuomaste värvidega tekstiilid. Villas on kuus kahekohalist tuba, kolm juuniorsviiti, neli kahekohalist de luxe  tuba, neli vanniga lux-sviiti.

Pärast toimekat päeva ülikoolilinnas ootavad Teid Villa Margarethas personaalne teenindus, hubasus ja rahulik aedlinnamiljöö.